Max Verstappen (28) nektet å starte pressekonferansen foran helgens Formel 1-runde i Japan så lenge en journalist fra The Guardian var i rommet.
– Vent litt. Jeg snakker ikke før han går ut, sa nederlenderen og gestikulerte mot en engelsk reporter som sto i bakgrunnen.
Journalisten lurte deretter på om det hele bunnet i et spørsmål han stilte under sesongavslutningen i Abu Dhabi i desember.
– Ja, kom deg ut!
Reporteren fortalte senere til AFP at spørsmålet fra VM-runden i Abu Dhabi handlet om straffen Verstappen fikk etter en krasj med Mercedes-fører George Russell på tampen av Spanias Grand Prix i Barcelona forrige sesong.
Spørsmålet som fikk Verstappen til å reagere, handlet om han angret på noe av det som skjedde i Spania.
(NTB)









English (US)