Wiklund ett hundredel fra VM-medalje på hjemmebane

1 month ago 30



Ragne Wiklund gikk in til den sure fjerdeplassen på 3000-meteren under VM på skøyter. Dette mesterskapet er på enkeltdistanser og Wiklund hadde gullambisjoner på distansen.

– Det holder ikke å bare være ok i et mesterskap, sier Wiklund til NRK etter målgang.

Parkamerat Joy Beune fra Nederland tok gullet, men Wiklund klarte ikke å holde følge. Tiden hennes på 4:01.23 holdt bare til en fjerdeplass, ett hundredel fra pallen.

– Dette var en skuffelse, det må vi være ærlig å si, sa Viaplay-kommentator Jørgen Klem.

Den norske skøyteløperen har slitt med ryggen denne sesongen.

Hun var i par med nederlandske Joy Beune som satte ut i en svært høy fart og ledet med 1.42 sekunder ned til Wiklund på 1000 meter. Det klarte nordmannen aldri å tette.

– Det er klart vi hadde troen på Ragne, det kan ha vært ryggen. Hun har gått med et utrolig press på seg, sa Viaplay-ekspert Ida Njåtun.

Wiklund tok i 2023 VM-gull på distansen, men ble nummer fem i fjor.

Denne sesongen har hun vunnet verdenscupen sammenlagt på distanse og satt personlige rekord på 3000 meter. Den lyder nå er 3:54.86 og ble satt i januar.

Read Entire Article