En ung mann er siktet etter en voldshendelse i Sandnes fredag kveld. Saken er kodet som drapsforsøk, melder politiet.
Politiet fikk melding klokken 22.20 og var raskt på stedet sammen med ambulanse.
Der fikk de kontakt med en fornærmet 17-åring.
Politiet opplyser i en pressemelding at de søkte med flere patruljer og hundepatrulje etter gjerningspersoner i nærheten.
– Politiet pågrep en ung mann (18) kort tid etter hendelsen. Mannen ble siktet for kroppsskade i går kveld. Den siktelsen er fremdeles gjeldende, sier politiadvokat Unni Byberg Malmin i pressemeldingen.
To fornærmede
Politiet har etterforsket saken teknisk og taktisk i natt og i dag.
– Vi har gjennomført avhør av siktede, og det jobbes med å avklare hans rolle i hendelsen. Det er også gjort en rekke vitneavhør, i tillegg til avhør av begge de to fornærmede ungdommene på 17 år. Begge de fornærmede skal ha blitt utsatt for trusler, og en av dem skal i tillegg ha blitt utsatt for vold med våpen. Basert på informasjon så langt er saken kodet om til drapsforsøk. Vi ønsker ikke på nåværende tidspunkt å gi ytterligere detaljer om dette av hensyn til etterforskningen, sier Byberg Malmin.
– Avviser
18-åringen avviser straffskyld.
– Jeg har snakket med ham, og han avviser å ha noe med dette å gjøre, sier mannes forsvarer Vegard Bråstein til VG.
Han legger til at det skal være et nytt avhøre av hans klient lørdag.
Politiet kan ikke utelukke flere pågripelser.
– Det har vært flere personer involvert i hendelsen. Politiet jobber videre med å få oversikt over hendelsesforløp og hvem de involverte er, sier Byberg Malmin.
Har du tips?
Send oss informasjon, bilder eller video.

22 hours ago
11








English (US)