Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_ff6b3152d6177511bbb137e64b6d07c8, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
46 tatt som gissel i fangeopptøyer i Guatemala - NorwayToday

46 tatt som gissel i fangeopptøyer i Guatemala

2 months ago 31


Minst 46 personer – i hovedsak fengselsansatte – ble tatt som gisler da fanger i tre fengsler i Guatemala gjorde opprør lørdag.

 Josue Decavele / Reuters / NTB Foto: Josue Decavele / Reuters / NTB
Oppdatert søndag 18. januar kl. 04:57

Det er også en psykolog blant gislene, opplyser tjenestemenn.

Så langt er det ikke meldt om døde i forbindelse med fangeopprøret, sier innenriksminister Marco Antonio Villeda på en pressekonferanse.

Han sier opptøyene i de tre fengslene er samordnet, og han anklager gjenge Barrio 18 for å stå bak. Gjengens leder krever å bli overført til et annet fengsel for å få beder soningsforhold og spesialbehandling.

– Jeg kommer ikke til å inngå noen avtaler med en terrorgruppe. Jeg vil ikke gi etter for denne utpressingen, og jeg vil ikke gi tilbake privilegier i bytte mot at de stopper denne aksjonen, sier han.

Publisert: 18.01.26 kl. 04:57Oppdatert: 18.01.26 kl. 04:57
Read Entire Article