Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_4f6b9bcb9a6ed3e0710dd2148ecbe7f1, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Avslutter millionavtale med helsefirma - NorwayToday

Avslutter millionavtale med helsefirma

5 days ago 14


Arendal kommune har avsluttet en avtale med helsefirmaet Sikker Omsorg (SO) etter det kommunedirektøren omtaler som grove lojalitetsbrudd, skriver Agderposten.

Kommunedirektør Børge Toft anklager firmaet for å ha gitt feil opplysninger og for å ikke ha oppfylt kravene i kontrakten.

Firmaet har levert tjenester til to brukere for til sammen 40.000 kroner i døgnet og avtalene har gitt flere titalls millioner i inntekter, ifølge avisa.

Sikker Omsorg hevder på sin side at de er blitt utsatt for urettferdig behandling av kommunen. De er sterkt uenige i lojalitetsbruddet og at avtalen heves.

Read Entire Article