Björn Borg åpner opp i ny bok: Har fått kreft

2 days ago 7


Tennisstjernen skriver om sykdommen i sin nye selvbiografi.

 Mike Egerton / Pa Photos / NTBBjörn Borg. Her på plass på Wimbledon i juli i år. Foto: Mike Egerton / Pa Photos / NTB
Oppdatert torsdag 4. september kl. 14:53

Den svenske tennislegenden Björn Borg (69) avslører at han har fått kreft i sin kommende selvbiografi «Hjärtslag», som kommer ut 18. september.

Det kommer fram på italienske Amazon, hvor boken er lagt ut for forhåndssalg.

En person nær bokutgivelsen bekrefter overfor svenske Expressen at Borg skriver om prostatakreft. Det er ifølge Helse Norge den kreftformen som rammer flest menn.

Borg har selv ikke kommentert opplysningene.

Boken er skrevet sammen med kona Patricia og vil for første gang fortelle hele historien om tennishelten som vant Wimbledon fem år på rad.

Dette er Björn Borg

Björn Borg regnes som en av de største tennisspillerne i sportens historie. Han har vunnet 11 Grand Slam-titler, blant annet fem Wimbledon-seire og seks French Open.

Han la opp i en alder av 26 år, og har i ettertid bygd opp en suksessrik merkevare innen klær og undertøy under navnet Björn Borg.

Boken har vært omgitt av stort hemmelighold.

Den skal først sendes til anmeldere samme dag som den kommer i bokhandlene, og Borg vil være svært sparsom med intervjuer i forbindelse med utgivelsen.

– Det her er en bok som mange har ventet lenge på, sa forlegger Gunilla Bergmark da bokutgivelsen ble annonsert i mars.

Selvbiografien kommer ut i flere land, inkludert USA, Storbritannia, Australia, Spania og Nederland.

Publisert: 04.09.25 kl. 14:37Oppdatert: 04.09.25 kl. 14:53
Read Entire Article