Bråbrems for Bayern: Ble nektet Ibiza-tur og seiersfest

3 days ago 15


 Ebrahim Noroozi / AP / NTB Foto: Ebrahim Noroozi / AP / NTB

Da Harry Kane (31) sto klar for å feire karrierens aller første trofé, dukket danske Yussuf Poulsen opp fire minutter på overtid.

Søndag 4. mai kl. 00:12

Kortversjonen

  • Bayern München måtte utsette feiringen etter at Yussuf Poulsen utlignet fire minutter på overtid.
  • Klubben hadde planlagt en Ibiza-tur for å feire, men turen ble kansellert av den sportslige ledelsen i klubben.
  • Harry Kane må fortsatt vente på sitt første trofé til tross for en imponerende karriere.

Bayern München lå under med to mål mot Leipzig etter første omgang, men i andre omgang kom de med et sterkt comeback, og da Leroy Sané fikset 3–2-ledelse så det ut som at storklubben kunne feire sitt 32. ligagull. På sidelinjen sto Kane klar til å kaste seg ut i jubelen.

Slik ble det ikke, akkurat da overtidsminuttene rant ut utlignet Poulsen.

En ordentlig festbrems ble det for spillerne – og det var ikke bare på banen i Leipzig denne helgen.

Bayern München-spillerne hadde nemlig planlagt en tur til Ibiza søndag, for å feire ligagullet.

Bilde av Max EberlMax Eberl

Sportsdirektør i klubben Max Eberl fikk fatt i planene til spillerne, og i forkant av oppgjøret mot Leipzig gjorde han det klart at det ikke ville bli noen Ibiza-tur, uavhengig av resultatet.

– Vi hørte om det og snakket om det med laget. Vi diskuterte det åpent i går, og sa det var upassende. Ligaen pågår ennå, det forstår laget, altså ingen reise, sier han til tyske Sky Sports.

– Vi reiser alle hver for oss nå, så de merker det ikke uansett, spøkte landslagsmannen Joshua Kimmich etter kampslutt.

 Matthias Schrader / AP / NTBFoto: Matthias Schrader / AP / NTB

Selv om Bayern München ennå ikke kan kalle seg seriemestere, skal det et mirakel til for at de ikke blir det.

Bayer Leverkusen på annenplass møter Freiburg søndag. De må vinne den og alle sine resterende kamper, samtidig som Bayern München må tape sine to siste, for å kunne løfte ligatrofeet for andre år på rad.

Samtidig må de score en haug med mål. Bayern München har 30 mål bedre målforskjell enn Bayer Leverkusen.

En mann Bundesliga-trofeet vil bety ekstra mye for er Harry Kane. Engelskmannen har hatt en fantastisk individuell karriere, men titlene har uteblitt for 31-åringen.

  • Noe av det nærmeste han har kommet et gjevt trofé var i 2019. Da tapte Tottenham 2–0 mot Liverpool i Champions League-finalen.
  • Han var også på banen da Spurs tapte ligacupfinale mot Chelsea i 2015 og Manchester City i 2021.
  • For det engelske landslaget har han vært med på to tap i EM-finaler.
  • Først i 2021 mot Italia på straffespark, deretter i 2024 mot Spania.
 Mike Egerton / Pa Photos / NTBFoto: Mike Egerton / Pa Photos / NTB

I forkant av fjorårssesongen ankom han Bayern München, og mange trodde at Kane endelig skulle klare å vinne sitt første trofé.

Slik ble det ikke da Bayer Leverkusen gikk ubeseiret gjennom Bundesliga-sesongen og tok sin første Bundesliga-tittel.

Kane ble toppscorer i den tyske toppdivisjonen den sesongen, noe som han også har blitt i England hele tre ganger.

Det er det kun Kane, Mohamed Salah og Alan Shearer som har klart tidligere.

De to sistnevnte har begge vunnet Premier League, mens det nærmeste Kane har kommet var i 2016 da Spurs raknet på slutten av sesongen, og Leicester ble kronet som mestere.

Det blir en ny mulighet for Kane til å sikre ligagull neste lørdag. Da møter Bayern München Borussia Mönchengladbach på hjemmebane.

Read Entire Article