Brudd for «Love Is Blind»-paret

1 day ago 5


Realityparet Sergio Rincón (40) og Amanda Rincon Jonegård (36) vil skilles.

 Johan Paulin/Netflix / _U1A9009_Johan Paulin_Netflix.tif Foto: Johan Paulin/Netflix / _U1A9009_Johan Paulin_Netflix.tif
Oppdatert mandag 13. april kl. 13:59
  • Amanda har søkt om skilsmisse ved Stockholms tingrett.
  • Paret møttes i 2023, giftet seg og har to barn sammen.
  • Ingen av dem har kommentert bruddet i sosiale medier.

Paret møttes under innspillingen av svenske «Love is blind» i 2023. Serien ble sendt på Netflix tidlig i 2024.

Paret giftet seg og har fått to barn sammen, men nå er forholdet altså over.

Amanda skal i helgen ha sendt inn en skilsmissebegjæring til Stockholms tingrett, der hun søker om skilsmisse fra Sergio, melder Aftonbladet.

Avisen har forsøkt å få en kommentar fra både Amanda Rincon Jonegård og Sergio Rincon.

Aftonbladet skriver at skilsmissebegjæringen innebærer at paret nå har en betenkningstid på et halvt år.

Fridde før første møte

Amanda og Sergio har etter TV-berømmelsen fått mange følgere i sosiale medier, men ingen av dem har kommentert bruddet der.

TV-konseptet går ut på at man blir kjent over noen dager, kun ved å snakke sammen på hver sin side av en vegg, sittende i hver sin såkalte «kapsel».

Ofte ender det med frieri – før de har vekslet blikk.

Kommer parene seg gjennom det aller første møtet med like stor iver – og noen få påfølgende uker med TV-innspilling, så blir det bryllup foran åpent kamera.

Amanda og Sergio vakte oppsikt da til kom til innspillingen av oppsummeringsepisoden et knapt år etter vielsen – og viste frem en stor kul på Amandas mage.

 Johan Paulin/Netflix / _A8A9501_Johan Paulin_NetflixAmanda – her avbildet i 2024. Foto: Johan Paulin/Netflix / _A8A9501_Johan Paulin_Netflix

«Kjærlighet gjør blind», som er den norske tittelen, er en enorm snakkis.

Amanda og Sergio opplevde imidlertid en smule dramatikk etter at de ble kjent, for det viste seg at spanskfødte Sergio allerede hadde en baby fra før – etter en flørt i Barcelona.

Dette barnet skal han ikke ha kjent til før han fridde til Amanda.

Amanda var imidlertid opptatt av å forsvare ektemannen mot stygge kommentarer.

Følger du med på «Love is Blind»?

aJa, selvsagt!bHar sett noecNei, ikke noe for meg

Read Entire Article