Dommeren avviste kravet om ny rettssak etter at Cardi B ble saksøkt av en av sine egne sikkerhetsvakter.
Rapperen Cardi B har vunnet en ny seier i retten mot sikkerhetsvakten Emani Ellis, som hevdet at superstjernen klorte henne i ansiktet utenfor en legeklinikk i Beverly Hills i 2018.
Det melder nyhetsmedier som Billboard, Rolling Stone og Complex.
Cardi B vant den første runden enstemmig i september.
Les også: Cardi B har fått sitt fjerde barn
Dommer Ian Fusselman i Los Angeles County avviste torsdag Ellis' krav om ny rettssak, ifølge rettsdokumenter som Complex har fått tilgang til.
Dommeren sa det ikke fantes grunnlag for å omgjøre den forrige enstemmige avgjørelsen.
Ellis hadde hevdet at jurymedlemmer i den første rettssaken i september ble skremt av rapperen da hun kastet en penn på bakken da en YouTuber spurte Cardi B om graviditeten hennes utenfor rettsbygningen.
I en video av situasjonen krever Cardi at vloggeren Donat Ricketts skal «slutte å være respektløs».
På det tidspunktet var Cardi gravid, men hadde ikke kunngjort det ennå.
Les også: Cardi B beskyldt for bildejuks – slik svarer hun
Dommer Fusselman leste en erklæring fra Ricketts, som sa at pennen traff ham etter at den spratt. Ricketts fortalte senere en jurymedlem at han ikke planla å saksøke Cardi.
Cardis advokater hevdet at pennen ikke traff noen, og at påstander om at juryen ble skremt var løse rykter. Dommeren var enig.
– Vi spekulerer om hvordan det påvirket dem, sa dommeren.
I september tok det juryen bare én time å avgjøre at Cardi ikke hadde angrepet Ellis.
– Jeg sverger på Gud at jeg vil si det på dødsleiet: Jeg rørte ikke den kvinnen, sa Cardi etter dommen.

9 hours ago
3








English (US)