Rapperens advokat avslører at han vil tilbake på scenen.
Sean «Diddy» Combs har store planer for tiden etter løslatelsen fra fengsel. Den 55 år gamle rapperen sikter mot et comeback på den berømte Madison Square Garden i New York, ifølge hans hovedadvokat Marc Agnifilo.
– Han kommer til å være tilbake på Madison Square Garden – og jeg sa at jeg kommer til å være der, forteller advokaten til CBS Mornings.
Agnifilo sier at Diddy ønsker å «komme tilbake til moren sin, og menneskene som elsker ham og savner ham». Rapperen vil også gjenoppbygge forholdet til sine syv barn, forteller advokaten.
Når han får spørsmål om Diddy har snakket om å komme tilbake til musikken, svarer advokaten at han kun har nevnt Madison Square Garden.
– Nei, det har han ikke. Eller jo, en ting. Han skal tilbake Madison Square Garden. Jeg antar det handler om å være på scenen, sier Agnifilo.
Nyhetene kommer samtidig som Diddys juridiske team har vært i kontakt med president Donald Trumps administrasjon om en mulig benådning. En annen advokat i teamet, Nicole Westmoreland, bekrefter at de har «tatt kontakt og hatt samtaler om en benådning».
Diddy ble frikjent for menneskehandel og utpressing i sin straffesak i New York forrige måned, men dømt for føderale prostitusjonslovbrudd. Han kan få opptil ti års fengsel når dommen faller.
Trump uttalte fredag at han «var veldig vennlig» med Diddy og at han «virket som en hyggelig fyr».