Den svenske stavstjernen Armand Duplantis tror ikke den nåværende verdensrekorden på 6,28 er i nærheten av så høyt han i framtiden kan hoppe.
- Armand Duplantis tror han kan hoppe høyere enn verdensrekorden på 6,28 meter.
- Han satte nylig sin 12. verdensrekord under Diamond League i Stockholm.
- Duplantis sikter mot nye drømmegrenser som 6,30 og 6,40 meter.
- Han avslører at han ikke følte seg 100 prosent før rekordhoppet i Stockholm.
Duplantis satte nylig sin 12. verdensrekord under Diamond League-stevnet på hjemmebane i Stockholm.
Han har forbedret rekorden med én centimeter mange ganger de siste årene, men han tror han kan hoppe enda høyere enn det.
På pressekonferansen foran et stevne i Tsjekkia tirsdag åpnet han opp om at han vil nå flere drømmegrenser.
– Jeg har alltid trodd på at jeg kan komme meg høyere, og jeg viser at jeg er utrolig nær 6,30 nå. Dit vil jeg komme så fort som mulig, sa han.
Duplantis er verdens soleklart beste stavhopper. Ingen av hans konkurrenter er i nærheten av å matche ham, og skal man tro Duplantis, kan gapet bli enda større framover.
– Jeg ønsker å hoppe 6,40. Det vil være en ny utrolig grense, og jeg føler det er innen rekkevidde, sa svensken.
Samtidig avslørte han at han ikke følte seg 100 prosent før verdensrekorden i Stockholm.
– Det er nok det verste jeg har følt meg før et verdensrekordhopp. Jeg var litt over alt og litt inkonsekvent hele dagen, men det fungerte i hoppet, og det er det som teller, sa han.
Publisert: 24.06.25 kl. 06:48Oppdatert: 24.06.25 kl. 06:48