Sveriges nasjonale bombegruppe er sendt til Göteborg etter en kraftig eksplosjon som kunne høres i store deler av byen. Ingen personer er rammet.
Eksplosjonen rystet bydelen Johanneberg, der blant annet fornøyelsesparken Liseberg ligger, natt til fredag.
– Det var et smell uten like. Hele huset ristet, og bilalarmer ble utløst, sier Edvin Redzepovic, som bor like ved, til Göteborgs-Posten.
– Jeg kjente en trykkbølge i brystet. Jeg har aldri opplevd noe slikt tidligere, sier en kvinne som også bor like ved.
Hun løp ut på gaten for å se om noen personer var blitt skadet.
– Jeg møtte et ungt par som hadde gjort det samme, og de ringte til politiet. Senere ble vi bedt om å gå inn igjen, sier hun.
Politiet fikk melding om eksplosjonen klokken 0.40 natt til fredag.
En time senere var området avsperret, og politiet ventet på at den nasjonale bombegruppen skulle ankomme, opplyser operasjonsleder Magnus Schildt på politiets nettsted.
Publisert: 05.12.25 kl. 02:49Oppdatert: 05.12.25 kl. 02:49
10 hours ago
5








English (US)