Erling Braut Haaland (25) benyttet anledningen til å sende et stikk til Liverpool-legenden på direkten.
- Erling Braut Haaland sendte et stikk til Jamie Carragher i CBS Sports Golazo-studioet etter seieren mot Real Madrid.
- Haaland omtalte Carragher som en «løs kanon».
- Carragher har fått kritikk for å være for hard mot Mohamed Salah, som uttrykte misnøye med å bli benket mot Leeds.
– Jeg blir nervøs når jeg ser Jamie Carragher er i studio, sa Haaland med et bredt smil, til stor latter fra panelet i CBS Sports Golazo-studioet etter 2–1-seieren mot Real Madrid.
I det populære fotballprogrammet er Kate Scott programleder, mens Thierry Henry, Jamie Carragher og Micah Richards er faste eksperter. Gjengen har sendinger hver Champions League-kveld.
Da Haaland ble spurt om hvem han foretrakk av Carragher og Real Madrids Antonio Rüdiger, svarte han spøkefullt:
– Jeg tror jeg må si Rüdiger nå, fordi Carragher er litt av en løs kanon for tiden, gliste han.
Kommentaren kom etter at Carragher denne uken har fått kritikk for å være for hard mot Mohamed Salah – på grunn av dette intervjuet:
Liverpool-stjernen skapte store overskrifter da han uttrykte sin misnøye med klubben etter å ha blitt benket i tre kamper på rad.
Carragher kalte Salahs uttalelser for «en skam», og mente at det hele var iscenesatt av Salah selv og hans agent.
Tirsdag valgte imidlertid fotballeksperten å tone ned sine uttalelser.
– Mo, jeg beklager hvis jeg har opprørt deg. Jeg elsker deg som Liverpool-spiller, men du må bare oppføre deg utenfor banen, sa Carragher på sendingen.
aNei, det var på sin plass.bJa, det ble litt i overkant.
Haaland avgjorde kampen mot Real Madrid med sitt 55. mål på 54 Champions League-kamper – fra straffemerket. Scoringen ble imidlertid ikke vist på TV 2, på grunn av en reklameglipp.

1 week ago
7









English (US)