Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_d941524fa2bf14bc5a5966213a9dc944, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Hallgeir Kvadsheim: Når skal man ta ut gevinst? - NorwayToday

Hallgeir Kvadsheim: Når skal man ta ut gevinst?

3 weeks ago 15


Randi lurer på når hun skal starte å sikre fondsgevinsten. Hallgeir gir råd.

 Naina Helén Jåma / VG Foto: Naina Helén Jåma / VG
Oppdatert søndag 11. januar kl. 09:34

SPØRSMÅL:

«Hei!

Om seks år blir jeg 67 år og vil gå betydelig ned i inntekt. I dag klarer jeg meg godt med det jeg har. Jeg har ingen gjeld, 1,1 millioner kroner i DNB Global Indeks, 140.000 kroner i KLP AksjeFremvoksende Markeder Indeks og 130.000 kroner i DNB Teknologi.

I tillegg har jeg 1,7 millioner kroner på sparekonto med en bankrente på 4,2 prosent. Jeg har en spareavtale på 4000 på indeksfondet. Fra 67 år vil jeg slutte å spare og begynne å bruke av kapitalen.

Spørsmålet er: Bør jeg nå sikre en del av fondskapitalen? Eventuelt ha en annen fordeling? Når bør jeg slutte med spareavtalen på fond? Hilsen Randi.»

Publisert: 11.01.26 kl. 09:34
Read Entire Article