Himalaya Shipping hentet 15 mill. dollar

1 month ago 13


Publisert: Publisert:

Nå nettopp

Tørrlastrederiet Himalaya Shipping har hentet 15 millioner dollar i en rettet emisjon, ifølge en melding sent onsdag kveld.

Kursen i kapitalinnhentingen var på 60,5 kroner per aksje, omtrent det samme som sluttkursen på Oslo Børs.

Selskapet viser til at det ble kontaktet av en «høykvalitets strategisk investor», som emisjonen i hovedsak er rettet mot. 10 millioner dollar av emisjonen ble gjort mot den ikke-navngitte investoren, fremgår det.

– Vi er begeistret over å få en sterk ny strategisk aksjonær, og vi tror at dette over tid kan tilføre mer enn bare kapital til selskapet, uttaler toppsjef Herman Billung.

Største aksjonær, Tor Olav Trøim, og enkelte styremedlemmer, personer i ledelsen og andre aksjonærer tegnet seg også i emisjonen, opplyses det.

Read Entire Article