Viktor Hovland kom virkelig i flytsonen på andre dag av årets Masters. Men så kom smellen.
Fredag 11. april kl. 21:19Det norske golfesset lå på delt ellevte plass etter årets første major-runde torsdag. Der endte han ett slag under par.
Fredag tok 27-åringen seg oppover på resultatlisten. Han var i fyr og flamme fra hull 13 til og med hull 16, der det ble fire strake birdier
. På det 16. hullet vartet Hovland opp med en nydelig langputt.Dessverre for nordmannen avsluttet han med to ganger bogey
. Han gikk dermed runden tre under par. Den andre runden pågår fortsatt.Masters-turneringen er en av golfsportens største og spilles på Augusta-banen i delstaten Georgia. I tillegg til en heftig pengesum får vinneren også en grønn jakke som et bevis på triumfen.
Hovland kom inn til turneringen med en fersk seier i bagasjen. Han gikk til topps i en PGA-turnering i Florida i mars. 27-åringen spiller sin sjette utgave av Masters. Hans beste resultat er syvendeplass fra 2023.
Publisert: 11.04.25 kl. 21:15Oppdatert: 11.04.25 kl. 21:19