Hovland truet banerekorden: – Noe av det beste

5 hours ago 4


Viktor Hovland avsluttet The Masters med en kjemperunde. Kristoffer Reitan raser nedover på listene.

 PETTER ARVIDSON / Bildbyrån Foto: PETTER ARVIDSON / Bildbyrån
Oppdatert søndag 12. april kl. 21:41

I øyeblikket er Hovland ti slag bedre enn Reitan på den siste runden. Han gikk runden på minus fem, etter åtte birdier, en bogey og en dobbelbogey.

Etter 14 hull var han hele syv slag under par og truet Augusta-banerekorden til Nick Price (1986) og Greg Norman (1996). Det vil si 63 slag på 18 hull.

– Noe av det beste jeg har spilt på en god stund, sier Hovland til Viaplay.

Hull 15 ødela noe av inntrykket. Innspillet endte i vannet, og en dobbelbogey spolerte muligheten til en historisk runde.

– Toppnivået er skyhøyt, så dette var en veldig bra dag totalt sett for Viktor, sa tidligere golfproff Espen Kofstad på Viaplays sending.

Hovland ligger i øyeblikket på delt 19.-plass.

Norge hadde for første gang med to spillere i det mange omtaler som verdens mest prestisjetunge golfturnering. Kristoffer Reitan overrasket stort ved å være nummer syv halvveis, men gjennom helgen har han falt mange plasser.

Med to hull igjen av den siste runden er han hele fem slag over par. Dermed er han pluss to totalt – nede på en delt 42. plass.

Regjerende mester Rory McIlroy og Cameron Young (USA) ser ut til å kjempe om seieren.

Read Entire Article