Johaug står over Falun - endrer VM-planen i siste liten

3 months ago 13


 Geir Olsen / NTB Foto: Geir Olsen / NTB

Therese Johaug (36) skulle gå to distanserenn i Falun i helgen, men i morges ombestemte hun seg.

Fredag 14. februar kl. 14:35

Johaug var tatt ut til å gå 10 km klassisk lørdag intervallstart (VM-øvelse) lørdag og 20 km skøyting fellesstart søndag.

Fredag ettermiddag kommer det frem at Johaug dropper turen til Sverige.

– Jeg er ikke syk! Planer er til for å endres underveis. I utgangspunktet var planen før jul at jeg ikke skulle gå Tour de Ski, men valgte likevel å prioritere Touren. Nå gjør jeg en ny endring, og velger å stå over Falun for å forberede meg best mulig til VM. Beslutningen tok jeg i dag tidlig, og i samråd med trenerteamet de siste dagene. Planen er nå å legge inn en ekstra treningsperiode på Sjusjøen frem mot VM, sier Therese Johaug i en pressemelding.

VM i Trondheim starter 27. februar. Johaug er en klar gullkandidat på 10 km klassisk, 20 km med skibytte og 50 km skøyting.

Publisert: 14.02.25 kl. 14:30Oppdatert: 14.02.25 kl. 14:35

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article