– En person er pågrepet og siktet for drap i Orkland natt til søndag, forteller innsatsleder i Trøndelag politidistrikt, Ketil Stene, til NRK.
Politiet fikk melding om funn av en livløs person utendørs ved Løkken Verk i Orkland kommune i Trøndelag ca. klokken 21:41 lørdag kveld.
Den døde er en kvinne.
– Vi ønsker ikke å gi flere detaljer rundt den døde kvinnen nå, da det er meget tidlig i etterforskningen, sier Stene.
Innsatsleder Ketil Stene sier de kommer til å jobbe på stedet natt til søndag.
Foto: Bjarte M. Johannesen / NRKOmstendighetene på åstedet førte til at politiet igangsatte drapsetterforskning. Politiet mener de har grunn til å tro at mannen som er pågrepet, kan settes i sammenheng med funnet av den døde kvinnen. De vil ikke kommentere om den siktede mannen er en de kjenner fra før.
– Pågripelsen foregikk udramatisk, og mannen ble pågrepet ikke langt fra der kvinnen ble funnet, sier Stene
Politiet har sperret av et større område
Foto: Geir Bjarte Hjetland / NRKKriminalteknikere på plass
Politiet har sperret av et større åsted etter funnet og har søkt med hund i området.
– Jeg har fått ressursene jeg har bedt om, så vi kan ivareta en god etterforskning, sier Stene.
Han legger til at kriminalteknikere er på stedet og jobber med tekniske spor.
– Vi er i gang med en rundspørring og har etterforskere som holder på med avhør av vitner som kan hjelpe oss med belyse hva som har skjedd, sier Stene.
Politiet sier de er i en tidlig fase i etterforskningen, og tar saken alvorlig.
Publisert 13.12.2025, kl. 23.42 Oppdatert 14.12.2025, kl. 02.15













English (US)