Lastebilsjåfør stakk av fra kontroll på Minnesund – stanset etter rundt 13 mil

5 hours ago 4


En finsk lastebilsjåfør som nektet å stoppe for kontroll på Minnesund, ble omsider stanset i Trysil, rundt 13 mil unna. Politiet måtte bruke spikermatte.

Oppdatert onsdag 10. september kl. 00:51

Mannen ble stanset på riksvei 25 i Trysil klokka 23.51 tirsdag kveld, ifølge Innlandet politidistrikt.

– Han hadde først unndratt seg kontroll på Minnesund og ble deretter vinket inn på Ånestad kontrollstasjon for kontroll. Der ble det satt lås på hjulene i påvente av utferdigelse og forkynnelse av forlegg, samt at han ikke kunne kjøre videre da han ikke hadde gyldig førerkort, skriver operasjonsleder Christian Svarstad i en melding til pressen.

Sjåføren klarte imidlertid å bryte opp låsen på kontrollstasjonen, som ligger i Løten.

– Spikermatte ble satt opp, og kjøretøyet ble stanset uten dramatikk i Trysil, opplyser operasjonslederen videre.

Sjåføren, en finne i 30-årene, er pågrepet og tatt med til arresten. Han er også anmeldt for brudd på kjøre- og hviletidsbestemmelsene.

Publisert: 10.09.25 kl. 00:51Oppdatert: 10.09.25 kl. 00:51
Read Entire Article