Lauren reddet poeng for Brann

21 hours ago 14


Brann slet lenge mot Rosenborg, men på tampen kom den forløsende scoringen.

 MARIUS SIMENSEN / Bildbyrån Foto: MARIUS SIMENSEN / Bildbyrån
Oppdatert lørdag 28. mars kl. 17:55

Bergenserne fikk en tøff start på kampen da Rosenborg gikk opp i ledelsen etter kvarteret spilt.

Trønderne gikk fortjent opp i ledelsen ved Beate Marcussen. 26-åringen avsluttet et godt angrep da hun på andre forsøk sendte ballen via stolpen og i mål.

 Paul S. Amundsen / NTBFoto: Paul S. Amundsen / NTB

– Holum kommer seg fri på kanten og legger den til meg. Skuddet blir blokkert, men så får jeg returen. Det var deilig, sa dansken om scoringen.

Brann var nære en utligning etter halvtimen spilt, men takket være en god reaksjonsredning av Lene Christensen gikk trønderne til pause med en 1–0-ledelse.

I andre omgang handlet det meste om Brann. Rødtrøyene jaktet lenge utligningen, og etter 88 minutter fikk de betalt.

Etter mye klabb og babb i RBK-boksen havnet ballen hos Lauren Davidson som hamret ballen i mål bak en utspilt Lene Christensen.

 MARIUS SIMENSEN / BildbyrånFoto: MARIUS SIMENSEN / Bildbyrån

Begge lag jaktet den avgjørende scoringen på tampen, men det ble ikke flere mål på Brann Stadion denne lørdagen.

Med uavgjort leder Brann Toppserien på målforskjell. De har like mange poeng som Aalesund, Røa, Hønefoss og Lyn, som alle har fire poeng.

Rosenborg har to av to uavgjorte så langt i sesongen, og ligger etter lørdagens kamp på en 7. plass.

Read Entire Article