Alpinlegenden viste gammel klasse da hun kjørte inn til i utforrennet i Sveits.
Foto: Luciano Bisi / AP / NTB
Vonn viste form allerede da hun vant den første treningen i St. Moritz onsdag, foran Kajsa Vickhoff Lie.
Da det gjaldt som mest i fredagens utforkonkurranse, viste veteranen gammel klasse.
Vonn kjørte inn til ledelse på østerrikske på Mirjam Puchner med ett sekund og 16 hundredel.
– Hvordan er det mulig? undret Viaplay-ekspert Kristina Riis-Johannessen.
Dersom Vonn blir stående som vinner, vil hun være den eldste utøveren uansett kjønn som vinner et verdenscuprenn i alpint.
– Det må være en av tidenes løp vi har vært vitne til i alpint, sier Viaplay-kommentator Jørgen Klem.
Vonn trenes av den norske alpinlegenden Aksel Lund Svindal.
Vickhoff Lie fikk det ikke helt til å stemme i konkurransen og ligger 2.08 bak Vonn på 15.-plass.
Vonn la opp i 2019 og forklarte da at kroppen hennes var «ødelagt mer enn det er mulig å fikse», men returnerte til alpinsirkuset i fjorårssesongen – i en alder av 40 år.
Amerikaneren debuterte i verdenscupen som 16-åring i år 2000. I løpet av de neste 19 årene ble 41-åringen en av tidenes mestvinnende alpinister med sine 82 verdenscupseire og fire sammenlagtseire. Bare landskvinne Mikaela Shiffrin er foran på samme liste med sine 104.
Vonns forrige seier i verdenscupen kom 14. mars 2018 i svenske Åre.

3 hours ago
3










English (US)