Los Angeles Lakers selges for rekordsum: – Det største salget av en idrettsklubb i historien

4 hours ago 3


NBA-klubben Los Angeles Lakers selges til Mark Walter for 10 milliarder dollar – tidenes høyeste sum for en idrettsklubb i historien, ifølge ESPN.

 Mark J. Terrill / AP / NTBLos Angeles Lakers selges for rekordsum. Foto: Mark J. Terrill / AP / NTB
Oppdatert torsdag 19. juni kl. 07:46

Walter var en del av gruppen til Todd Boehly som kjøpte Chelsea til en verdi på nærmere 50 milliarder kroner i 2022 og ifølge ESPN er han nå i ferd med å sikre seg hovedandelen av eierskapet til Lakers. NBA-laget verdsettes til 10 milliarder dollar, noe som tilsvarer nærmere 100 milliarder norske kroner.

Den kommende Lakers-eieren er allerede styreleder og hovedeier av Los Angeles Dodgers, som eies sammen med blant andre Boehly og en av tidenes beste Lakers-spillere, Earvin «Magic» Johnson.

Sistnevnte er henrykt over nyheten om at Walter kjøper opp Lakers og skryter uhemmet av den kommende Lakers-eieren. Johnson har også tette bånd til nåværende Lakers-eier Jeanie Buss, som tok over som hovedeier etter at faren, Dr. Jerry Buss, døde i 2013.

–⁠ Jeg snakket akkurat med Jeanie Buss for å gratulere henne og fortelle at jeg er så glad på henne og familiens vegne. Jeg sa til henne at faren hennes, Dr. Buss, ville vært utrolig stolt over at hun fikk 10 milliarder dollar for Lakers – det største salget av en idrettsklubb i historien, skriver «Magic» på X.

Jerry Buss kjøpte Lakers for 67,5 millioner dollar i 1979, i en avtale som også inkluderte NHL-laget Los Angeles Kings og innendørsarenaen The Forum.

Publisert: 19.06.25 kl. 07:46

Slå på mørk modus i artikler

Logg inn for å lese og kommentere - helt gratis!

Read Entire Article