Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_32146c43ecd948cb9d161ecf6d63b4d3, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Mann tiltalt for uaktsomt drap etter dødsulykke i Øygarden - NorwayToday

Mann tiltalt for uaktsomt drap etter dødsulykke i Øygarden

11 hours ago 4


En mann i 20-årene er tiltalt for uaktsomt drap etter å ha påkjørt en mann i 40-årene i Øygarden i september i fjor. Han har erkjent straffskyld.

 Richard Halland / Richard HallandDødsulykken skjedde på en rett strekning på Ågotnes vest for Bergen Foto: Richard Halland / Richard Halland
Oppdatert mandag 30. mars kl. 12:38

– Dette er en svært alvorlig og tragisk sak. Først mistet han lappen kort tid i forkant på grunn av fart. Påfølgende morgen satte han seg i bilen igjen og kjørte i høy fart i påvirket tilstand, sier statsadvokat Sigurd Åsnes Granli til Bergens Tidende.

I en tidligere fengslingskjennelse kom det fram at Statens vegvesen har konkludert med at den siktede mannen holdt en fart på litt over 100 kilometer i timen rett i forkant av treffet, og at kollisjonen skjedde i syklistens kjørefelt. Det er 50-sone på stedet.

LES MER: Stig Gjerstad (48) omkom i trafikkulykke i Øygarden

Mannens forsvarer, Sara Ler Christensen, sier at han er informert om tiltalen.

– Det er som forventet. Han har erkjent straffskyld og ser fram til å bli ferdig med saken, sier Christensen.

Mannen har sittet varetektsfengslet siden ulykken i september.

Publisert: 30.03.26 kl. 12:31Oppdatert: 30.03.26 kl. 12:38
Read Entire Article