Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_71a69bfffb45295ae1bca0c7c8822038, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Med mamma på rød løper for første gang - NorwayToday

Med mamma på rød løper for første gang

4 days ago 12


  • Michelle Rasmussen (14) debuterer i rampelyset på premieren av «The Devil Wears Prada 2».
  • Det gjør hun sammen med mamma, influencer Anna Rasmussen (29).
  • Anna er tidligere kjent som «Mamma til Michelle», som bloggen hennes het.
  • Michelle får ennå ikke lov av mamma til å ha egne sosiale medier.
  • Anna frykter negativ oppmerksomhet og sier hun er «klok av skade».

Når mor og datter onsdag går opp den røde løperen på Klingenberg kino i Oslo før festpremieren på «The Devil Wears Prada 2», er det første gang for Michelle.

Selv om Anna gjentatte ganger har stått i debatten om eksponering av barn i sosiale medier, har hun aldri før vist seg i rampelyset med barna.

Michelle er den eldste av 29-åringens fire barn – og eneste datter.

Nå er de på jentetur fra Søgne til hovedstaden.

– Det er så stas! Jeg er veldig spent og tror det blir supergøy, sprudler Michelle når VG får mor og datter på telefon et par timer før premieren.

14-åringen er ikke nervøs.

– Nei, jeg er jo med mamma, sier hun – hvorpå Anna skyter inn:

– Jeg tror jeg synes det er mer skummelt. Samtidig er det mer gøy enn det var for ti år siden.

Det er nemlig første gang på ti år at Anna selv går på rød løper.

– Jeg har vært opptatt med å få barn, følge dem opp, livet og hverdagen. Så har jeg også trukket meg mer tilbake de siste årene, sier Anna.

– Nå føler jeg meg mer moden og klar for å tre inn i rampelyset igjen.

 SkjermdumpAnna Rasmussen (t.v.) og datteren Michelle i åpenhjertig Snapchat-prat tirsdag. Foto: Skjermdump

Men det er med litt blandede følelser hun tar med datteren på kjendisfest.

– Selv har jeg blitt behandlet som en voksen av alle fra jeg var 15 år, så jeg engster meg litt for at det skal skje med henne.

Mamma som 15-åring

Anna Rasmussen ble først kjent under bloggnavnet «Mamma til Michelle» i 2011. Hun startet bloggen da hun ble mor for første gang – 15 år gammel.

– Nå er du i den alderen jeg var da jeg var gravid med deg, sa Anna Rasmussen i en mor-datter-prat på Snapchat tirsdag.

– Det er helt sykt, svarte en leende Michelle.

– Jeg blir alltid sjokkert når jeg tenker på det, la 14-åringen til.

 PrivatAnna Rasmussen i 2015. Foto: Privat

I Anna og Michelles spørsmål og svar-seanse på Snapchat, der mamma spurte og datteren svarte, mimret Anna tilbake til da hun begynte å blogge – og snakket fritt til følgerne «uten sperrer».

Får ikke lov

Michelle har ikke egne kontoer i sosiale medier.

– Jeg vil prioritere det jeg kommer lengst med, og det er skole og venner akkurat nå, forklarer 14-åringen.

Først når hun føler seg klar for det – og får lyst – vil hun hive seg utpå.

Enn så lenge får hun heller ikke lov av mamma til å være i sosiale medier – til tross for at aldersgrensen for tiden er 13 år.

Hva synes du om 13-årsgrensen for sosiale medier?

aAkkurat passebFor lavcFor høydVet ikke

Anna sier at hun selv er «klok av skade» og snakker av erfaring når hun er redd for at datteren skal ytre noe hun senere angrer på.

Ikke minst er hun urolig for at Michelle skal få dårlige tilbakemeldinger.

– Så jeg har ikke lyst til at hun skal inn i dette alene ennå, sier Anna.

29-åringen innrømmer at hun er blitt litt overbeskyttende.

– Ja, det er du, men ikke på en dårlig måte, sier Michelle.

På spørsmål fra VG om hun selv kan tenke seg å bli influencer en dag, svarer en munter Michelle:

– Kanskje jeg tar over stafettpinnen etter mamma langt frem i tid, men ikke akkurat nå.

 PRIVAT2016: Anna Rasmussen og Michelle (da fire år). Foto: PRIVAT

Michelle forklarer i Snapchat-praten med mamma at hun synes moren har fått ufortjent mye kritikk opp gjennom årene.

– Selv om du fikk meg tidlig, betyr det ikke at du er mindre intelligent, sier 14-åringen til mamma.

Når VG spør om hva de beundrer mest hos den andre, svarer Michelle raskt at det er morens tålmodighet overfor andre mennesker.

– Når vi snakker om ting som har skjedd med mamma, så er jeg den som klikker i vinkel. Mamma sier alltid at «det går bra», sier en engasjert 14-åring.

 SkjermbildeLatteren sitter løst hos mor og datter på Snapchat. Foto: Skjermbilde

Anna tror at det hun beundrer mest ved datteren, er at hun er så smart i så ung alder.

– Hun tar så gode valg for seg selv. Michelle er en helt annen person enn jeg var på samme alder. Det er kanskje det jeg beundrer mest.

– Kjenner meg ikke

Michelle er opptatt av at hun ikke har tatt skade av at moren er influencer, men at det var litt rart da hun startet i 1. klasse og opplevde at de andre elevene hadde sett henne på nettet.

På den tiden var hun også litt usikker på om andre ville være venn med henne bare fordi moren hennes var kjent.

I dag vet Michelle at hun har venner som ikke bryr seg om det. De siste årene har hun heller ikke opplevd å bli gjenkjent særlig ofte.

– Folk vet navnet mitt, men de kjenner meg ikke.

– Kanskje flere vil kjenne deg igjen etter røde løpere som denne? Hva tenker dere om det?

– Vi har snakket om det, så jeg er egentlig litt forberedt. Jeg tror det skal gå bra, svarer Michelle.

– Det viktigste er at hun tar valgene selv om hvorvidt hun vil bli avbildet. Det er mye mer ubehagelig med snikbilder, sier Anna.

 Trond Solberg / VGAnna Rasmussen er gift med Jan Lossius, som hun har de to yngste barna med. Her er de to i 2016. Foto: Trond Solberg / VG

Anna Rasmussen la ned bloggen i 2020. Da hadde det gått ti år siden oppstarten.

Den gangen forklarte hun at inntektene i større grad kom fra andre kanaler enn bloggen, og at det var grunnen til at hun fortsatte som influencer på andre arenaer.

2021: Anna om tiden som toppblogger – se VGTV:

Read Entire Article