Prinsesse Ingrid Alexandra drar så langt hjemmefra som mulig.
De har en finere opera enn Norge, surfing på Bondi Beach og en kjent bro.
Når prinsesse Ingrid Alexandra til høsten reiser til Sydney for å studere, er det et døgn med fly hjem.
Til gjengjeld har Sydney et internasjonalt studentmiljø, de feirer nyttår før oss og skryter av et hett natteliv.
Pluss, selvsagt, krokodiller, livsfarlige edderkopper, maneter og bading i hainett.
Det er akkurat som ventet at Ingrid Alexandra, som har avsluttet førstegangstjenesten, drar til utlandet for å studere.
Man kunne kanskje gjettet på at hun dro til USA som sin far, som på 1990-tallet lot seg immatrikulere ved topp-universitetet Berkeley.
Det var et liberalt og uvant valg for en norsk troarving. Hans far og bestefar hadde begge gått på overklasseskole for gutter i Oxford i London.
Sydney er også en liberal by med et godt universitet, kjent for fargerike dragdronninger, en interessant LHBT-scene og ikke minst mye asiatisk og stillehavsinspirert mat og kultur.
Den politiske situasjonen med Trump som har gått til krig mot både utlendinger og universiteter, tilsier at det kan være bedre å reise et annet sted enn USA nå.
Men Ingrid Alexandra tar etter sin far studiemessig, og velger bachelor i samfunnsfag.
Om noen tror hun ikke trenger det i jobbsammenheng, er det en misforståelse.
Hun vurderer neppe et annet yrke enn kongelig. Men kronprins Haakon Magnus bruker fremdeles referanser fra studietiden i sin jobb.
Han har snakket med lengsel om sine år i California, hvor han ble kjent med folk som ikke ante at han var prins.
I biografien han skrev sammen med forfatter Kjetil Østli til sin 50-årsdag, avslørte han at han til og med hadde en kjæreste der borte, som ingen medier fikk med seg.
Og da folk spurte ham om Norge og monarkiet, var det ikke sikkert han gadd å avsløre at han var en del av det.
Prinsessens foreldre har sagt at deres barn skal få ha en barndom og ungdomstid mest mulig som andre barn.
Det har også ligget i kortene at arveprinsessen skal få tid til å leve livet noen år som voksen før hun begynner som fulltids kongelig.
At det blir flere år i utlandet gir mening.
Norske kongelige blir gjenkjent over alt i Norge, men i utlandet vet «ingen» hvem de er. Bare tenk deg om, ville du kjent igjen nederlandske kongelige?
Kanskje ikke.
Det er nok noe av grunnen til at både Ingrid Alexandras tante Märtha Louise og kronprinsparet i en periode bosatte seg i London.
Mens det å være kjendis er mange unges store drøm, er det å få være anonym drømmen for en som er født inn i kjendiseriet.
Kronprinsen har fortalt om hvor fint det var å få sitte på kafé alene for første gang.
Og til høsten er det Ingrid Alexandras tur.
Da kan hun spise Vegemite på toasten, bli med på bonfire og bakgårds BBQ og kanskje ta seg en Carlton Draught uten en paparazzi i sikte.
Les også: Prinsesse Ingrid Alexandra flytter til Sydney
Dette er en kommentar. Kommentaren gir uttrykk for skribentens holdning.