Norsk kvinne funnet død i Strömstad: Nordmann nekter straffskyld

3 months ago 18


Nordmannen som er siktet for drap i Strömstad, erkjenner ikke straffskyld.

 Emma Bø/VGPolitiet har sperret av boligen. Foto: Emma Bø/VG
Tirsdag 28. januar kl. 14:59

Svensk politi rykket søndag formiddag ut etter melding om et illebefinnende i skjærgården sør for Strømstad, rett over grensen fra Norge.

Der fant de en norsk kvinne omkommet. En norsk mann ble pågrepet i nærheten. Det skal være en relasjon mellom de to, ifølge politiet.

Drapssiktede var tirsdag i sitt første politiavhør.

– Hans nekter straffskyld for drap, sier forsvareren, advokat Leif Björklund til VG.

På spørsmål om mannen knytter seg til handlingen og hva han for øvrig forklarer, sier Björklund at han ikke kan svare, grunnet taushetsplikten.

– Han har gitt en redegjørelse for hva han foretok seg i det tidsrom som avhørslederen er interessert i.

– Var han samarbeidsvillig i avhør?

– Ja, han har svart på spørsmål, sier advokat Björklund.

Han sier at tirsdagens avhør var langt, men at flere avhør vil bli nødvendige.

Statsadvokat Robert Beckard har sagt at han med stor sannsynlighet vil begjære siktede varetektsfengslet onsdag eller torsdag morgen.

Politiet har tatt en rekke beslag og sikret spor på åstedet. Beckard vil ikke si noe om skader på avdøde, som blir obdusert, eller andre omstendigheter.

Tips oss

Har du tips til denne saken?

Send oss informasjon, bilder eller video

Tips oss

Read Entire Article