Norskeid skip i sikkerhet: – En enorm lettelse

4 days ago 13


I et intervju med NRK forteller administrerende direktør i Höegh Autoliners, Andreas Waage Enger, om en omfattende militæroperasjon da skipet ble eskortert gjennom Hormuzstredet mandag.

– Her snakker vi om en betydelig innsats fra både marinefartøy og luftstyrker som amerikanerne har i området, sier Enger.

Bilde av Andreas Waage Enger som er president i Rederiforbundet

Administrerende direktør i Höegh Autoliners, Andreas Waage Enger, er lettet over at skipet «Alliance Fairfax» er ute av Persiabukta.

Foto: Jørn Tveter / NRK

«Alliance Fairfax» eies av Höegh, men seiler under amerikansk flagg, og har ligget fast i regionen siden krigen brøt ut.

Ifølge Enger bestod konvoien av to sivile skip, støttet av en betydelig militær kapasitet.

For å minimere risikoen ble skipet seilt som en «anonym» båt, uten bruk av AIS eller radiosignaler som kunne avsløre posisjonen.

Hormuzstredet

  • Hva er Hormuzstredet og hvor ligger det?

    Hormuzstredet er en av verdens viktigste skipsruter for transport av olje.

    Stredet går mellom Iran og Oman, og deler Persiabukta fra resten av Det arabiske hav.

    Gjennom stredet, som på sitt smaleste er i underkant av fem mil bredt, fraktes en femtedel av verdens olje og gass.

    I 2025 ble rundt 20 millioner fat olje fraktet gjennom Hormuzstredet hver dag, ifølge det amerikanske energidepartementet. Det tilsvarer energihandel for nær 600 milliarder dollar i året.

    Oljen kommer ikke bare fra Iran, men også fra Irak, Kuwait, Qatar, Saudi-Arabia og De forente arabiske emirater.

  • Hvorfor er Hormuzstredet viktig i krigen mellom USA, Israel og Iran?

    – Hormuzstredet er et av de stedene som det er enklest for Iran å påvirke militært og som har stor effekt på verdensøkonomien, som igjen kan påvirke USA ved å skape uro i verdensmarkedene, forteller Kyrre Tromm Lindvig.

    Han er hovedlærer ved seksjon for strategi og fellesoperasjoner ved Forsvarets høgskole.

    Kort tid etter at USA og Israel gikk til angrep på Iran, truet Iran med å «stenge» Hormuzstredet og sette fyr på alle skip som forsøkte å passere.

    USAs president Donald Trump har advart om at Washington vil slå enda hardere tilbake dersom Iran blokkerer oljeeksporten.

  • Hvorfor skjer det angrep ved Hormuzstredet nå?

    Lindvig forklarer at Iran har mistet mye av sin evne til å angripe med avanserte missiler, som tidligere ble brukt mot mål i Gulfstatene, USA og Israel.

    – Med Hormuzstredet kan Iran fremdeles påvirke militært på en veldig effektiv måte med relativt enkle midler, slik som droner, småbåter og miner, sier Lindvig.

    Iran mener at alle amerikanske eller israelske skip, eller skip som frakter olje for de to landene, er legitime mål.

    Hittil er det meldt om minst 14 angrep mot skip i Hormuzstredet de siste to ukene.

    Onsdag ble lasteskip som seilte under flaggene til Thailand, Japan og Marshalløyene angrepet.

    Den iranske revolusjonsgarden innrømmer å ha stått bak angrepet på det thailandske skipet.

  • Hva er konsekvensen av å stenge Hormuzstredet?

    Siden krigen startet har så godt som all skipstrafikk gjennom Hormuzstredet stått på pause.

    Det fører til at transporten av olje og gass stoppes.

    Når trafikken forstyrres, hopper olje- og gassprisene kraftig, noe som igjen har stor effekt på verdens aksjemarkeder, forklarer Lindvig.

    Analysebyrået Wood Mackenzie venter oljepriser på 150 dollar per fat de neste ukene, forutsatt at Hormuzstredet forblir stengt. De advarer også om at prisen kan stige til 200 dollar fatet i løpet av 2026. Før krigen lå prisene på omkring 70 dollar per fat.

    I tillegg må flere produsenter redusere produksjonen fordi lagrene deres fylles opp når eksporten stopper opp, forklarer Lindvig.

    Irak, Qatar og Kuwait er noen av landene som har bestemt seg for å redusere produksjonen av olje og gass.

    Asia og Europa er regionene som er mest sårbare for forstyrrelser i forsyningene, og som er mest avhengige av import av råolje, gass og drivstoff fra Midtøsten enn andre deler av verden.

Strategisk viktig last

«Alliance Fairfax» kan ha blitt prioritert for militær eskorte på grunn av skipets spesielle status. Skipet er nemlig del av det amerikanske «Maritime Security Program» – en amerikansk beredskapsordning hvor kommersielle skip kan trå til for amerikanske myndigheter under krig eller andre kriser.

I tillegg seiler det under amerikansk flagg, har amerikansk mannskap og har lisens til å frakte både militær og sivil last.

– Det er en del av det globale logistikksystemet til det amerikanske forsvaret, sier Enger.

Han sier videre at skipet til vanlig frakter biler fra USA til Midtøsten, men at det trer inn i en militær støtterolle når det er behov for det.

– Ingen varig løsning

Administrerende direktør i Rederiforbundet, Knut Arild Hareide, er glad for skipet og ute og for at mannskapet er trygge, men tviler på at mange skip blir tilbudt lignende militær eskorte.

– Dessverre er situasjonen veldig fastlåst. Slike omfattende operasjoner vil nok ikke gjelde det store flertallet av de skipene som er innenfor Hormuzstredet, sier han.

Knut Arild Hareide direktør i Norges Rederiforbund

Administrerende direktør i Rederiforbundet, Knut Arild Hareide, sier det må en politisk løsning på plass for å få ut resten av skipene.

Foto: Lokman Ghorbani / NRK

Hareide sier at det er amerikanerne som bestemmer.

De har nok valgt de skipene som har en særs viktig strategisk betydning for dem. Det vil nok være behov for politiske løsninger dersom vi skal sikre at alle de skipene som er innenfor Hormuzstredet, får muligheten til å seile ut, sier han.

Nesten 70 dager i uvisshet

«Alliance Fairfax» hadde opprinnelig utført vanlige operasjoner med lasting og lossing i rundt 20 dager da angrepene i regionen startet.

Da situasjonen tilspisset seg, ble det etter hvert klart at det var uaktuelt å seile ut uten beskyttelse.

– Det er en stor lettelse å få mannskapet ut, men vi hatt mannskapsskifte mens skipet lå innesperret, da det fortsatt er mulig å reise via Dubai og Abu Dhabi, sier Enger.

Han legger ikke skjul på at det har vært en ganske krevende situasjon.

– Det er overhodet ikke noe gøy å ha et skip med mannskap som sitter fast inne i en region hvor det er så spent, sier han.

Ifølge direktøren mønstret mannskapet som er om bord nå, nylig på.

– De var fullstendig klar over hvilken oppgave de påtok seg, og de har ikke vært låst fast i skipet i lang tid, men kom om bord friske for å gjøre denne jobben, sier Enger.

Alliance Fairfax er nå på vei mot India, før det etter planen skal returnere til vanlig operasjon i USA.

Interessert i hva som skjer i verden? Hør urixpodden fra NRK:

Publisert 05.05.2026, kl. 21.53

Read Entire Article