Landslagsspiller Andreas Schjelderup ble dømt til 14 dagers betinget fengsel - han anker ikke dommen.
- Landslagsspiller Andreas Schjelderup dømt til 14 dagers betinget fengsel.
- Dommen gjelder deling av video med seksuelt innhold av mindreårige på Snapchat.
- Schjelderup anker ikke dommen.
- Fristen for å anke gikk ut natt til torsdag.
- Dommen anses som endelig.
Det bekrefter Københavns Byrett til NRK.
Dommen mot Schjelderup falt i slutten av november. Der ble Schjelderup dømt til 14 dagers betinget fengsel, med prøvetid på ett år. Han må også betale saksomkostninger.
Etter at dommen falt i slutten av november ville ikke Schjelderups advokat kommentere om de ville anke.
Fristen for å levere inn anken gikk ut natt til torsdag - uten at landslagsspilleren anket.
Saken ble ført som en tilståelsessak.
Påtalemyndigheten i Danmark kan fremdeles anke saken, men ifølge byretten er det ikke vanlig i tilståelsessaker. De anser derfor dommen for å være endelig.
Landslagsspilleren ble dømt for å ha delt en 27 sekunder lang video med seksuelt innhold av personer under 18 år på Snapchat da han var 19 år og spilte i Danmark.
– Jeg mottok videoen på Snapchat som en dårlig joke. Og så videresendte jeg den til en gruppe med fire venner, og videreførte denne dårlige joken, sa Schjelderup i sin forklaring i retten.

1 day ago
6







English (US)