Ny Nordnet-profil slutter

2 hours ago 2


Mads Johannesen gir seg som investeringsøkonom i meglerhuset.

Mads Johannesen. Foto: Fredrik Solstad/E24

Publisert: Publisert:

For mindre enn 10 minutter siden

Nordnet-sjef Mari Rindal Øyen bekrefter opplysningene på spørsmål fra E24.

I en pressemelding røper Johannesen litt om hva han skal gjøre fremover.

– Det dukket opp en mulighet jeg ikke kunne si nei til, nemlig å starte opp et eget rådgivningsselskap sammen med partnere. Det ser jeg frem til, sier Johannesen i pressemeldingen.

Han starter opp i ny jobb i løpet av sommeren. Johannesen vil fortsatt være med å lede og utvikle podkasten «Pengepodden» hos Nordnet, står det.

Les på E24+

Eksperter: Slik ville vi investert 100.000 kroner nå

7 år i rollen

Siden han startet i jobben i 2018, har Johannesen vært profilert i mediene og snakket småsparernes sak.

Øyen sier i meldingen at hun gjerne skulle sett at Johannesen fortsatte videre hos dem. Han har gjort en svært god jobb med å forklare aksjer og sparing på en lettfattelig måte, uttaler hun.

Nordnet spesialiserer seg på småsparere og har over 400.000 kunder i Norge.

E24 har forsøkt å komme i kontakt med Johannesen mandag morgen, men har foreløpig ikke lyktes.

Flere sluttet

E24 har tidligere skrevet at en rekke Nordnet-topper sluttet på kort tid.

Blant andre spareøkonom Bjørn Erik Sættem ga seg. Han begynte tidligere i år som kommunikasjonsjef for oppstartsselskapet Fixrate, som driver med finansteknologi. Tidligere Nordnet-sjef Anders Skar er styreleder i Fixrate.

Avgangene innebærer et samlet tap på flere tiårs erfaring fra meglerhusets norske avdeling.

Les på E24+

Portrettintervju: Småsparernes vokter

Read Entire Article