Ny ordkrig etter Mourinhos neseklyping: – Respektløse ord og handlinger

1 month ago 15


José Mourinho har nok en gang satt fyr på fotballdebatten i Tyrkia. Han får støtte av egen klubb etter å ha kløpet en trenerkollega i nesen.

Fredag 4. april kl. 12:01

Det var etter sluttsignalet i onsdagens cupkamp at Mourinho plantet høyrehånden rundt nesen på Galatasaray-trener Okan Buruk. Fenerbahçe hadde da akkurat tapt 1-2.

Buruk kastet seg ned på gresset og tok seg til ansiktet, mens Mourinho ble ført bort. Etterpå ble Mourinho anklaget for overfall av Galatasaray.

– Hvor ellers i verden kan han gjøre dette? Hva tror han om Tyrkia? Sa klubbens visepresident Metin Ozturk, ifølge BBC.

 Murat Akbas / Dia / AP / NTBGalatasaray-trener Okan Buruk ligger på bakken etter å ha blitt kløpet i nesen av Fenerbahçes trener José Mourinho. Foto: Murat Akbas / Dia / AP / NTB

Fenerbahçe har siden gått hardt ut mot Buruk og beskyldt ham for å overspille.

–⁠ Han oppførte seg som om han ble skutt. Hans respektløse ord og handlinger er dokumentert på video. Det absurde i at noen blir rørt på nesen, kaster seg umiddelbart i bakken og vrir seg i flere sekunder, er åpenbart for alle, skriver Mourinhos klubb i en uttalelse.

Så sent som i februar ble Mourinho idømt både bot og karantene etter en seriekamp mot Galatasaray. Den gang kritiserte han nivået hos de tyrkiske dommerne og kalte Galatasaray-spillerne på innbytterbenken for «hoppende aper».

I den tyrkiske ligaen kjemper de to Istanbul-klubbene om ligatittelen. Fenerbahçe ligger seks poeng bak Galatasaray på tabelltoppen, men har spilt én kamp mindre enn erkerivalen.

Publisert: 04.04.25 kl. 12:01

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article