Politiet har henlagt ku-på-trapp-saken

3 months ago 29


Tidligere denne uka ble en ku funnet fastbundet på en trapp i et boligområde i Halden. Nå har politiet henlagt saken.

 Politiet / Handout / NTBEn ku ble onsdag kveld funnet bundet fast i en trapp i Tistedal i Halden. Foto: Politiet / Handout / NTB
Fredag 17. januar kl. 13:28

Kua kommer trolig fra en bonde i Romerike, opplyser politioverbetjent Vidar Andersen til NRK.

Det var onsdag kveld at politiet meldte at en ung ku var funnet bundet fast til en steintrapp i Tistedal i Halden kommune. Den hadde vært merket i ørene, men merkingen var knekt.

Så langt har verken bonden eller huseier som fikk kua på trappa, anmeldt saken, og nå har påtalemyndigheten henlagt straffesaken, sier Andersen.

Det er ikke klart hvorfor kua ble bundet til trappa, men Halden Arbeiderblad skrev torsdag at eieren av huset i lengre tid har vært utsatt for en svertekampanje i forbindelse med gamingselskapet han eier.

Saken blir nå overført til Mattilsynet.

Publisert: 17.01.25 kl. 13:26Oppdatert: 17.01.25 kl. 13:28

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article