Politiet jakter etter våt båttyv iført MC-vest

9 hours ago 8


Båteier hadde dyttet tyvene ut i vannet, da han oppdaget hva som foregikk.

Oppdatert søndag 3. august kl. 20:44

Det melder politiet etter tre personer prøvde å stjele en båt i Moss i området Kanalen. I tyveriforsøket ble en annen båt påkjørt, og fikk en lanterne ødelagt. .

– Gjerningspersonene ble oppdaget av eier som fikk dyttet to av personen ut i vannet. De som ble dyttet ut i vannet var to menn, og de kom seg opp av vannet og løp fra stedet, skriver operasjonsleder Ronny Hellerud Samuelsen i politiloggen.

Flere personer forsøkte å følge etter, og de kunne beskrive til politiet hvor den ene gjerningspersonen befant seg. Det førte til at politiet fant én mistenkt.

– Den andre personen kom seg unna.

Han er en mann i 30-årene iført motorsykkelvekst. Han skal ha løpt over til Jeløya.

– Mannen skal ha falt i sjøen og han er således våt.

En tredje mistenkt gjerningsperson, en kvinne, ble tatt kontroll på i båten.

– De to som politiet nå har kontroll på er besluttet pågrepet og kjøres til arrest, skriver Samuelsen.

Alle tre er kjenninger av politiet fra før, opplyser operasjonsledere Samuelsen til VG.

De pågrepne er en mann i 30-årene fra Vestfold og en kvinne i 30-årene fra Indre Østfold.

– Hva er de pågrepne mistenkt for?

– I første omgang er det snakk om forsøk på tyveri av båt. Vi vil også undersøke om de kan settes i sammenheng med andre båttyverier det siste året.

Tips oss illustrasjon

Har du tips til oss?

Send oss informasjon, bilder eller video

Read Entire Article