Real Madrid gikk på en smell hjemme mot Getafe og tapte 0-1 i mandagens seriekamp.
Det gjør at Barcelona har fire poengs luke på toppen av spanske La Liga. Real Madrid er toer og har ni poengs forsprang på naboen Atlético.
Martin Satriano gjorde 1-0 sent i første omgang. Han fikk kjempetreff fra 16 meter og sendte ballen inn i hjørnet.
Real måtte igjen klare seg uten stjernespissen Kylian Mbappé. Han tar pause en periode på grunn av smerter i et kne.
Tidligere mandag kom det opplysninger om at Mbappé er i Paris for å få behandling, noe som også bekreftes av Real Madrid.
– Diagnosen er en forstuing i venstre kne … vi avventer utviklingen, skrev klubben på eget nettsted.
Real Madrid misbrukte tre store sjanser etter pause og maktet ikke å utligne. På overtid ble dessuten Franco Manstantuono utvist for munnbruk mot dommeren.
Getafes Adrian Liso rakk også å bli utvist før tilleggstiden var over. Han sparket bort ballen og fikk sitt andre gule kort.

2 hours ago
4








English (US)