Ruud vendte til seier i UTS – klar for semifinale

4 days ago 6


Casper Ruud slo russeren Karen Khatsjanov 3-1 i kvartfinalen i UTS-showturneringen i franske Nimes langfredag.

 Aaron Favila / AP / NTBCasper Ruud er i aksjon i en UTS-turnering i franske Nimes i påsken. Foto: Aaron Favila / AP / NTB
Oppdatert fredag 3. april kl. 17:01

Nordmannen tapte 9-10 i første omgang, men slo nådeløst tilbake med å vinne de tre påfølgende omgangene med ganske klare sifre: 17-6, 14-9 og 14-10.

I Ultimate Tennis Showdown (UTS) er det første spiller til å vinne tre omganger som er på åtte minutter hver. Systemet er altså helt annerledes enn det man er vant til fra ordinær tennis.

Ruud vant tilsvarende turnering i Nimes i fjor, og han dro da inn over tre millioner kroner i pengepremie.

  • Turneringen ser du på VG med VG+ Sport. Finaledagen starter 11:45 lørdag.

Canadieren Felix Auger-Aliassime vant også sin kvartfinale mot Grigor Dimitrov langfredag.

De øvrige spillerne i UTS-turneringen er Alexander Bublik, Ugo Humbert, Andrej Rublev og Stefanos Tsitsipas. Semifinaler og finale spilles påskeaften.

Publisert: 03.04.26 kl. 17:01Oppdatert: 03.04.26 kl. 17:01

Logg inn for å lese og kommentere - helt gratis!

Read Entire Article