Årdølen ble frosset ut i Ajax – nå har Sivert Mannsverk (23) signert for ny klubb.
23-åringen signerte onsdag for den tsjekkiske toppklubben Sparta Praha hvor han blir lagkamerat med Markus Solbakken (25).
I første omgang er det snakk om et lån ut sesongen på midtbanespilleren som i sommer ikke har fått trene med a-laget til Ajax etter at de ønsket å kvitte seg med nordmannen.
– Sivert er en midtbanespiller med god oversikt både offensivt og defensivt. Han fanget oppmerksomheten vår allerede under sin periode i Molde, sier Sparta Prahas sportssjef i en pressemelding.
Mannsverk har vært koblet til Hollywood-klubben Wrexham gjennom sommeren, men slik VG forstår det kom aldri Championship-klubben med konkrete fremstøt på den tidligere Sogndal- og Molde-spilleren. Ett av problemene denne sommeren skal være at Ajax har ønsket å få igjen pengene de brukte på Mannsverk da han ble signert i 2023. Nå ender det med et utlån i stedet.
Fikk du med deg denne?
Telegraaf skrev tidligere i uken at den italienske klubben Lecce også ønsket å hente midtbanespilleren.
Mannsverk gikk til Ajax fra Molde i 2023, men har slitt med skader i den nederlandske toppklubben. I vinter gikk han på lån til Cardiff hvor han spilte 14 kamper i Championship.
Sparta Praha spiller torsdag playoff til seriespillet i Conference League. De møter FC Riga i et dobbeltoppgjør.