Allerede i kvartfinalen sa det stopp for skistjernen.

Saken utvides!
Johannes Høsflot Klæbo (29) ble nummer fire i det første kvartfinaleheatet under sprinten i Davos. Midtveis i løpet var det nære på at han gikk over ende, men han klarte så vidt å holde seg på beina.
Klæbo jobbet seg opp igjen i teten av feltet, men gjorde for en gang skyld en dårlig sving – og fikk med seg lite fart ut på oppløpet.
Dermed måtte han håpe på at tiden var god nok. De to beste fra hvert heat går videre til semifinalene, i tillegg til to «lucky losere» fra alle de fem heatene.
– Wow! Wow! Wow! sa sprinttrener Arild Monsen.
Mens en rasende Klæbo ventet, tok han av seg tidtaker-brikken, kledde på seg og forsvant ut av målområdet.
Forrige helg tok Klæbo sin 18. strake sprintseier på hjemmebane i Trondheim. Han ble også verdensmester i sprint tidligere i år – også det på hjemmebane i Trondheim.

3 hours ago
4












English (US)