Sportssjef Thoresen (40) måtte steppe inn – bidro i nedrykksduell

1 hour ago 4


Steffen Thoresen gjorde et uventet comeback da Lørenskog slo Nidaros 5-2 i nedrykkskvalifiseringen i eliteserien i ishockey.

 Beate Oma Dahle / NTBSteffen Thoresen gjorde et overraskende comeback for Lørenskog mandag. Her er han fra en kamp i 2024. Foto: Beate Oma Dahle / NTB
Oppdatert mandag 9. mars kl. 22:59

Resultatet gjør at Lørenskog leder 2-1 sammenlagt i best av sju-serien. Før oppgjøret overrasket 40-årige Thoresen med å være i troppen.

– Jeg er klar for kamp. Vi har hatt litt sykdom i laget, så da får sportssjefen steppe inn, sa han til TV 2.

Thoresen kom til tre skudd og fikk litt over 14 minutter i spilletid. Det var hans første kamp på øverste nivå på rundt et år.

I januar tok Thoresen over det sportslige ansvaret i Lørenskog. Med det gjorde han som broren Patrick, som i fjor ble sportssjef i Norges Ishockeyforbund. Faren deres, Petter, har de siste årene vært trener i Storhamar med stor suksess.

Om det blir flere kamper på Steffen Thoresen i duellen mot Nidaros, vil de neste dagene vise. Veteranen har denne sesongen vært registrert som breddespiller i romeriksklubben.

– Hensikten er å bidra til at vi beholder plassen i EHL, sier han.

Publisert: 09.03.26 kl. 22:59
Read Entire Article