Kai Havertz sikret tre viktige poeng for Arsenal. Men ekspertene er overrasket over at han ikke ble sendt av banen.

Tyskeren sendte Emirates til himmels med et hodestøt ti minutter før pause. Samme mann var i begivenhetenes sentrum da han taklet Lesley Ugochukwu bakfra nede ved Burnleys boks.
Dommer Paul Tierney ga gult kort og sto på sitt etter en lengre VAR-sjekk. Ekspertene mener Havertz var heldig som fikk fortsette.
– Jeg liker ikke det fra Havertz. Det er høyden og det faktum at taklingen er på stamfoten. Det er farlig. Han er langt fra ballen, sa Sky Sports-ekspert Gary Neville.
– Den er stygg fra Havertz. Arsenal-spissen har null grunn til å takle på den måten, skriver Sky Sports-reporter Sam Blitz.
Like før slutt fikk Martin Ødegaard tilsynelatende problemer med kneet. Landslagskapteinen måtte flere ganger tøye og bøye kneet.
– Dette er ikke bra bilder, sa Viaplay-kommentator Kasper Wikestad.
Arsenal vant kampen 1-0. Det betyr at de bare er én kamp unna seriegull. Faktisk kan London-laget vinne serien allerede tirsdag kveld om Manchester City ikke vinner mot Bournemouth.

4 days ago
13










English (US)