Oljeprisen faller brått og Europa-børser snur opp.
Saken oppdateres..
Oljeprisen falt brått og aksjemarkedet i Europa og førhandelen i USA snudde oppover etter meldingene fra det iranske nyhetsbyrået Tasnim.
Tasnim melder, med henvisning til anonyme kilder, at USA skal ha foreslått midlertidige lettelser i oljesanksjonene mot Iran, ifølge Bloomberg.
Oljeprisen falt fra rundt 110 dollar fatet til 108,5 dollar, før den stiger litt igjen til 109 dollar per fat.
I Europa hopper Frankfurt-børsen en prosent, før oppgangen dempes noe.
Forhandlinger trekker ut
Krigen i Iran har presset oljeprisen oppover de siste månedene. I helgen uttalte Trump at Iran hadde dårlig tid, samtidig som fredsforhandlinger mellom de to landene halter.
– Klokken tikker for Iran, skrev Trump på Truth Social søndag.
USA og Iran har i flere uker vært i en våpenhvile samtidig som det har pågått fredsforhandlinger. Trump har i flere omganger uttrykt misnøye med tilbudene som har kommet fra iranerne.
Det har vært gjort flere forsøk på å avslutte krigen, foreløpig uten hell.

10 hours ago
4








English (US)