USA skal sende opptil 250 migranter til Rwanda

2 hours ago 5


USA og Rwanda er blitt enige om at det afrikanske landet skal ta imot flere hundre migranter som skal deporteres fra USA, opplyser Rwandas regjering.

Oppdatert tirsdag 5. august kl. 00:49

En talsperson for regjeringen sier avtalen ble signert i hovedstaden Kigali i juni. USA har allerede sendt en liste med ti navn for godkjenning.

Rwanda er enig med USA om å ta imot opptil 250 migranter, delvis fordi nesten alle rwandiske familier har kjent på det å være fordrevet, og våre samfunnsverdier er tuftet på reintegrering og rehabilitering, sier talsperson Yolande Makolo.

– Avtalen lar Rwanda godkjenne hver enkeltperson som foreslås overført. De som godkjennes, vil få jobbopplæring, helsetjenester og bolighjelp for å komme i gang med livet i Rwanda, sier hun videre.

Publisert: 05.08.25 kl. 00:49Oppdatert: 05.08.25 kl. 00:49

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article