Feiringer USAs 250-årsdag er avlyst i hovedstaden Washington og andre byer på grunn av ekstrem varme.
I hovedstaden holdes Independence Day Parade hvert år på nasjonaldagen 4. juli. Men den er nå avlyst, opplyser arrangørene.
Det samme gjelder en parade i Philadelphia. I Watertown i delstaten New York blir det ikke noe av en planlagt konsert – og også mange andre arrangementer er innstilt.
Ifølge nyhetsbyrået Reuters er flere titall parader, konserter og fyrverkerifeiringer enten avlyst eller utsatt.
Det norske landslaget har måttet endre sitt opplegg grunnet varmen i statene.
Les også: Reagerte på Fifa-opplegg – landslaget måtte ta varmegrep
Den østlige delen av USA er rammet av en kraftig hetebølge, og i Washington meldes det i dag 40 grader celsius på ettermiddagen lokal tid.
I Philadelphia ble den lokale varmerekorden på 39 grader torsdag tangert. Forrige gang det var så varmt her, var i 1901.
Les også: Varsler varmerekord i New York - har fått advarsel fra Fifa
Publisert: 04.07.26 kl. 08:29Oppdatert: 04.07.26 kl. 08:29
2 hours ago
4










English (US)