Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_6ad7095c017d78f762ad993628862bcd, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Vance om Iran-forhandlinger: - Vi drar tilbake til USA uten en avtale - NorwayToday

Vance om Iran-forhandlinger: - Vi drar tilbake til USA uten en avtale

1 week ago 21


USAs visepresident J.D. Vance sier at Iran ikke har godtatt USAs vilkår.

 POOL / AFP / NTB Foto: POOL / AFP / NTB
Oppdatert søndag 12. april kl. 03:57

Visepresident JD Vance kommenterte natt til søndag norsk tid maratonforhandlingene med Iran om å avslutte krigen.

– Vi har vært i gang nå i 21 timer, og vi har hatt en rekke vesentlige diskusjoner med iranerne. Det er de gode nyhetene, sa Vance under en pressekonferanse i Islamabad, ifølge New York Times.

– Det dårlige er at vi ikke har kommet til enighet, sa han.

– Og jeg synes det er dårlige nyheter for Iran mye mer enn at det er dårlige nyheter for USA. Så vi drar tilbake til USA uten å ha kommet til en avtale.

Les også: Financial Times: Forhandlingene mellom Iran og USA står fast om Hormuzstredet

Vance sier at delegasjonen har gitt sitt beste tilbud, og at de ikke kommer til å fire på det.

– Vi reiser herfra med et veldig enkelt forslag: et forståelsesgrunnlag som er vårt endelige og beste tilbud. Vi får se om iranerne aksepterer det.

Visepresidenten ville ikke svare på spørsmål om neste steg, inkludert konflikten om Hormuzstredet.

Les også: Trump: – Vi er i gang med å rydde opp i Hormuzstredet

Read Entire Article