Trebarnsmoren (53) stoppet innom REMA 1000 for å kjøpe smågodt til helgen. Heldigvis hadde hun med to poser pant.
Søndag 8. juni kl. 15:33– Jeg var veldig opptatt med å vaske hender etter å ha tatt på tomflaskene, men så hørte lyden i bakgrunnen, og etterpå: «MAMMA, det er mange nuller!!!», sier en glad og nybakt millionær fra Molde til VG.
Hun og datteren hadde vært i sentrum og spist pizza og dro innom butikken for å handle inn popkorn og smågodt til helgen på hytta.
– Jeg trodde ikke på det og blir helt sjokka. Jeg er så vant til å se «beklager, ingen gevinst», forteller hun, og legger til at hun ofte trykker på Pantelotteriet til Røde Kors fordi hun mener det er en god sak.
– Måtte dere telle nullene?
– Vi gjorde det flere ganger, datteren min tok lappen så kjapt at jeg ikke fikk sett med det første, men jeg så at hun telte. Det er vilt. Jeg tenkte at det sikkert bare var fem nuller. Jeg ble helt varm i kroppen og kjente det i magen.
Mistet jobben
– Kjøpte dere noe ekstra i butikken?
– Nei vi gjorde ikke det altså. Datteren min mente det så ut som jeg bare hadde vunnet 50 kroner der jeg gikk.
Men at gleden er stor- og at millionen kom på et beleilig tidspunkt, det er det ingen tvil om:
Trebarnsmoren har nemlig vært uten jobb noen måneder etter at butikken hun jobbet på ble lagt ned. Det er først den siste uken hun hadde begynt å bekymre seg for det økonomiske.
– Det blir veldig rart å se det på konto. Det er uvirkelig.
Litt skal gå til gjeld og sparekonto, men ikke alt – iallfall ifølge datteren:
– Hun sier at nå blir det i hvert fall den putekassen som du har snakket om i årevis, haha.
– Du har ikke sikret deg den i helgen da?
– Nei, ingenting ennå, sier hun, og forteller at de tar en rolig helg på hytta. Men helt normal har den ikke vært:
– I går våknet jeg opp, og tenkte, har jeg drømt?
Willy Rojas er kjøpmann hos Rema 1000 Reknes. Han sier i Pantelotteriets pressemelding at ingen av de ansatte fikk med seg at butikken fikk en pantemillionær sent fredag kveld.
– Vi synes uansett at det er kjempeartig at det var en av våre kunder som vant. Man kan jo ikke si annet enn gratulerer så mye, sier Rojas.