Verdenseneren tangerte PGA-rekorden – vant klart i Texas

4 hours ago 10


 LM Otero / AP / NTBScottie Scheffler feiret den store seieren sammen med sønnen. Foto: LM Otero / AP / NTB

Scottie Scheffler var aldri truet i jakten på seieren i helgens PGA-turnering i Texas. På veien brukte han bare 253 slag og var 31 under par totalt.

Mandag 5. mai kl. 07:21

253 slag er en tangering av rekorden på det øverste nivået i amerikansk golf over 72 hull. Scheffler herjet og vant med åtte slag til nærmeste utfordrer, som var sørafrikanske Erik van Rooyen.

Scheffler var på vei til å slå rekorden, men på nest siste hull ble det bogey. Dermed deler han rekorden sammen med svenske Ludvig Åberg og Justin Thomas. Sistnevnte var den første til å sette rekorden tilbake i 2017.

– Det føles om et helt liv med hard jobbing for små øyeblikk som dette, sa Scheffler etterpå.

– Det er veldig spesielt, la verdenseneren til.

Han fikk sin PGA-debut i turneringen for elleve år siden. Da hadde han søsteren med seg som caddie. Siden den gang har 28-åringen blitt en av verdens beste golfspillere.

Helgens seier ga ham 17,5 millioner kroner i premiepenger.

Kristoffer Ventura deltok også i Texas i helgen, men greide ikke cuten halvveis. Nordmannen spilte svært solid på første runde, men slet med å senke birdieputter.

Det er to turneringer på PGA-touren denne uken. Viktor Hovland og Ventura skal delta i hver sin. Hovland deltar i en turnering som er forbeholdt spillere med sterk ranking, en såkalt signaturturnering. Den spilles i Pennsylvania, mens Ventura skal i aksjon i South Carolina.

Publisert: 05.05.25 kl. 07:21

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article