Klovnen fra Kongsberg sjarmerte seg til finalen i «Das Supertalent», og sikret seg en fjerdeplass.
Lørdag 26. april kl. 23:17– Jeg er kjempeglad og fornøyd med 4. plassen, skriver Viggo Venn (36) i en sms til VG.
Etter suksessen i «Britain's Got Talent», sto han lørdag kveld i finalen i den tyske talentkonkurransen «Das Supertalent».
Iført sin karakteristiske gule refleksvest imiterte han blant annet sjefdommer Dieter Bohlen (71), kjent fra Modern Talking, under finalenummeret sitt.
Det holdt imidlertid ikke til en plass på pallen. Førsteplassen gikk til sangeren Alexander Doghmani (17).
Viggo Venn er likevel godt fornøyd med egen innsats.
– Det var utrolig deilig å få tyskerne til å le. Også datt de av stolen! Trodde ikke tyskerne hadde humor jeg? legger han til.
Se video fra finalen under:
VG snakket også med Viggo Venn før den store finalen. Da kunne han fortelle at han var spent for kvelden.
– Jeg er spent! Men tyskerne er jo ikke kjent for sin sans for humor akkurat, så jeg har lite forhåpninger om å vinne, sa han.
På spørsmål om hva det tyske folk kunne forvente seg av ham i finalen, svarte han at han skulle gjøre et morsomt nummer fra forestillingen sin.
– Til slutt er planen å komme ut av den store ballongen min som en dårlig kopi av som hoveddommeren Dieter Bohlen. Håper tyskerne ser hvor teit dette er, og drar på smilebåndet.
SE: Husker du dette?
Viggo Venn forteller at han ble spurt om å bli med i den tyske versjonen av «Norske Talenter».
– Jeg jo at det var helt idiotisk – jeg snakker jo ikke tysk! Men jeg fikk sagt: «Ich bin Viggo, ich komme aus Norwegen, Ich bin ein schnitzel», sa han og la til:
– Da lo de, så det må jo ha vært bra?
Allerede søndag drar han tilbake til Norge. Da står Oslo-premiere på forestillingen hans «One More Time» for tur.