På TikTok tar den svenske popstjernen et oppgjør med alkohol som hun kaller en inngangsport til hardere stoffer.
- Zara Larsson tar et oppgjør med alkohol på sin TikTok-konto.
- Den svenske popstjernen har over 10 millioner følgere og bruker plattformen til å dele sterke meninger.
- Larsson hevder å ha mistet merkeavtaler og prisutdelinger på grunn av sine politiske uttalelser.
– Alkohol er virkelig en gift, sier Zara Larsson på sin egen TikTok-profil.
Hun mimrer tilbake til barneskolen da elevene fikk besøk av organisasjoner som advarte om at marihuana var inngangsporten til farlige stoffer.
– Folk sa at hvis du sier ja til weed, så sier du ja til alt. Men hvis jeg har tatt to drinker, to margaritas, det spiller ingen rolle hva folk foreslår, jeg blir med på hva som helst, hvilket som helst dop, jeg er med, jeg er med. Gi meg tre drinker, jeg er med! Alkohol er djevelen, sier Larsson.
10 millioner følgere
Zara Larsson (28) har vært popstjerne gjennom mange år, men det siste året har karrieren tatt helt av – både på albumlistene og i sosiale medier.
Etter at hun slapp albumet «Midnight Sun» i fjor høst var Larsson en periode verdens fjerde største kvinnelige artist på Spotify – bare slått av Taylor Swift, Olivia Dean og Raye.
I skrivende stund har hun over 10 millioner følgere på TikTok der hun legger ut humorklipp og deler meninger om brennbare politiske temaer.
Sterke meninger
Larsson hevder at hun har blitt droppet fra merkeavtaler og prisutdelinger på grunn av sine politiske uttalelser. I 2024 nektet hun blant annet å opptre under Eurovision i protest mot Israels deltagelse.
I januar i år skapte popstjernen storm på sosiale medier da hun listet opp ting hun elsker og hater. Blant annet skrev hun at hun elsker innvandrere, kriminelle og velferd – men hater ICE, den amerikanske immigrasjonsmyndigheten.
I mars fortalte Larsson at hun hadde mistet en lukrativ avtale verdt tre millioner dollar, rundt 29 millioner norske kroner, etter at hun spøkte om abort på sosiale medier.
– Jo eldre jeg blir, desto mindre bryr jeg meg, sa hun i et intervju med The Guardian i april i år.

1 day ago
3







English (US)