29 drept i pakistansk angrep mot Afghanistan

1 hour ago 2



Pakistan sier at de har gjennomført en bakke- og luftoperasjon langs grensen mot Afghanistan, og at 29 militante er drept.

Publisert: 28.06.2026 22:45

Angrepene var rettet mot militante gruppers skjulesteder og er et svar på flere angrep fra deres side, ifølge informasjonsminister Attullah Tarar.

Aksjonen kommer dagen etter at væpnede grupper angrep et regionalt kontor for den paramilitære gruppen Rangers i byen Karachi, der tre personer ble drept. Sikkerhetsstyrker drepte tre av angriperne og pågrep en fjerde som var såret.

Utbrytergruppen Jamaat-ul-Ahrar fra Pakistansk Taliban (TTP) har tatt på seg ansvaret for angrepet mot Karachi lørdag.

Pakistansk Taliban er en egen pakistansk organisasjon, men er alliert med Taliban i Afghanistan. Pakistanske myndigheter beskylder Afghanistan for å gi Pakistansk Taliban ly og støtte.

Read Entire Article