Ærlig Slot etter nok et tap: – Vi er heldige som bare taper 2–0

4 hours ago 3



Akkurat nå

Liverpools Champions League-avansement henger i en tynn tråd etter at de gikk på sitt 16. tap denne sesongen.

Foto: Aurelien Morissard / AP / NTB
  • Mads Thygesen, VG

    Mads Thygesen, VG

På fem siste kampene i alle turneringer står Liverpool kun med én seier. Sesongens største tap kom i FA-cup kampen mot Manchester City for noen dager siden.

Onsdag kveld gikk de på nok et tap, mot regjerende Champions League-mestre Paris Saint-Germain, i dere franske storstue.

– Hvis du ser på kampen som helhet, synes jeg vi er heldige som bare taper 2–0, sier Liverpool-manager Arne Slot til TNT Sports.

– Det første målet føltes tungt. Jeg synes det er veldig bra for oss at vi fortsatt har en sjanse i dette oppgjøret, for nå kan vi ta dem med til Anfield – og vi vet hvor mye Anfield kan bety for oss, fortsetter Liverpool-sjefen.

To tomler i været fra PSG-kaptein Marquinhos. Foto: Christian Hartmann / Reuters / NTB

Tallene viser at franskmennene hadde full kontroll på Liverpool, i det første av to kvartfinalemøter mellom lagene.

Da dommer José María Sánchez blåse av oppgjøret hadde Paris Saint-Germain en ballbesittelse på over 70 prosent.

Ti minutter inn i kampen har PSG fullført 117 pasninger, mens Liverpool hadde kun ni.

– Han leker med Liverpool, utbrøt TV 2s kommentator Simen Stamsø Møller i det Khvicha Kvaratskhelia la på til 2–0 for PSG.

Det var også stillingen til fulltid.

– Jeg synes vi forsvarte oss med mange mann i og rundt boksen. Dessverre er det første målet en styring, fortalte Liverpool-kaptein Virgil van Dijk TNT Sports etter kampen.

– Forhåpentligvis kan vi fremstå mye bedre, spesielt med ballen i laget på Anfield, fortsatte nederlenderen.

Mange baklengsmål og mange på defensiv struktur har vært rødtrøyenes store kjepphest denne sesongen. Forsvarsspillet til Arne Slots mannskap har vært offer for stor kritikk.

Også denne onsdagskvelden i Paris fikk fjorårets Premier League-mestre kraftig kritikk, ved begge baklengsmålene.

– Det er altfor enkelt å score på dem, det er fryktelig enkelt, sa Stamsø Møller.

Til tross for at Liverpool-manager Arne Slot hadde gjort endringer i forsvaret og startet med fem bak mot PSG, slapp laget hans inn to mål.

Disse to målene gjør at Liverpool totalt har sluppet inn 61 mål i alle turneringer denne sesongen.

Foto: Adam Davy / Pa Photos / NTB

Et lite lyspunkt for Liverpool, lagets supportere og ikke minst Alexander Isak, var at svensken var tilbake på banen igjen.

109 dager har gått siden Isak sist var på banen for de rødkledde fra Merseyside.

Spissen fikk et snaut kvarter etter at han byttet med Hugo Ekitike.

Mohamed Salah ble sittende på benken gjennom hele oppgjøret. Selv da Liverpool jaget scoring i sluttminuttene og gjorde fire bytter, ble ikke egypteren sendt utpå.

Lagene møtes igjen neste uke på Anfield.

Read Entire Article