Arbeiderpartiet har vært tydelige i sine prioriteringer innen samferdsel, og Agder er en av regionene som merker dette aller mest.
I årene framover planlegges det veiutbygging for nærmere 80 milliarder kroner i Agder – på sentrale strekninger som E18, E39 og riksvei 9.
Utbyggingene er en del av det som lenge har vært kjent som Ankeret i Agder – en felles, tverrpolitisk satsing som skal knytte landsdelen tettere sammen og styrke trafikksikkerheten. Allerede under Stoltenberg-regjeringen pekte Sørlandsutvalget på de store regionale gevinstene ved å forbedre veinettet – ikke minst for å styrke bo- og arbeidsmarkedet på Sørlandet. Når disse prosjektene står ferdige, vil det markere et tidsskille for transport og regional utvikling i Agder.
Derfor har Arbeiderpartiet prioritert Agder i både statsbudsjettene og Nasjonal transportplan (NTP). Kristiansandsregionen har fått på plass en byvekstavtale, og byggingen av Ytre Ringvei er snart i gang. I tillegg har regjeringen økt rammene til fylkesveiene med 11,4 % fra 2024 til 2025. Midlene gis som frie midler til fylkene, slik at de selv kan prioritere de viktigste prosjektene lokalt.
Da Stortinget behandlet Nasjonal transportplan i juni 2024, foreslo Høyre og Fremskrittspartiet flere nye veistrekninger – men ingen i Agder. Høyre har i sine alternative budsjetter fremskyndet fem veiprosjekter – ingen av dem i Agder – og har heller ikke foreslått økt statlig bidrag til bompengefinansiering.
Fremskrittspartiet har endret kurs. Da partiet satt i regjering, støttet de veiutbygging med bompengefinansiering, og bompengeselskapenes samlede lånegjeld ble nesten doblet fra 2013 til 2019. Nå, i opposisjon, tar de til orde for å avskaffe bompengefinansiering helt – en linje som ikke har støtte på Stortinget.
Samtidig ønsker Frp at nye prosjekter tildelt Nye Veier etter initiativ fra Høyre og Frp skal vurderes etter den samme samfunnsnyttige modellen som de selv la opp til i sin regjeringsperiode. Dette viser tydelig at partiet har skiftet standpunkt og at partiet ikke lenger har veier i Agder fremst i sine prioriteringer. Deres samferdselspolitikk i dag står i sterk kontrast til det de sto for i regjering
Arbeiderpartiet har fulgt opp vegsatsinga til Agder i hvert budsjett.
I dag starter arbeidet med ny E39-strekning
Åpen